למה להישאר בתחום הצילום

הרבה פעמים בשיחות עם הרבה צלמי אירועים אחרים, שואלים את עצמם למה בכלל להישאר בתחום הזה של צילום אירועים, יש לא מעט סיבות בגללן הרבה מאוד צלמים רוצים לעזוב את התחום וביחד עם עוד כמה דברים שבכל זאת משאירים את הצלמים בתוך עולם האירועים.

למה שנרצה לעזוב :

הסיבה העיקרית בגללה רוצים לעזוב היא הירידה של המחירים בתחום, אם בעבר בשביל צילום ברית מילה שכולל וידאו סטילס ואלבומים היינו גובים מחיר של 2000 ש"ח ואפילו גם יותר תלוי במה שהלקוח מזמין, היום יש הרבה צלמים שגובים על השירות הזה 700 ש"ח ואפילו מוספים לו מגנטים.

מצד אחד אני לא יודע אם זה באמת אמיתי שאנשים מוכרים את השירות שלהם במחיר כזה זול, או שמצד שני לאן עוד זה יכול לרדת.

אז הסיבה העיקרית שרוצים לעזוב היא המחירים שירדו והפכו את העסק הזה של הצילום להרבה פחות כלכלי, אחרי הכל כל העסק הזה קם רק בגלל החשיבה הכלכלית.

עוד סיבה שבגללה צלמים רוצים לעזוב היא בגלל שזה משהו שקל מאוד לעזוב, זה שמדובר עכשיו על תחום שאם עוזבים אותו אז אי אפשר לעשות עוד כלום, הרבה מאוד צלמי אירועים עובדים בצילום בתור עבודה שנייה, יש כאלו שהם מורים בבתי ספר ובערב הם צלמי אירועים.

או שכאלו שעובדים בכל מיני עבודות אחרות ובערב עובדים בתור צלמים, ובגלל זה הם גם יכולים להרשות לעצמם לעזוב את התחום.

למה שנרצה להשיאר בתחום הצילום :

הסיבה שבגללה אני אישית בתור צלם נשאר בתחום היא בגלל שזה תחום שאני יוצא לכסף.

למה הכוונה יוצא לכסף :

אם נניח אני בבית עם מצלמה, אני יכול לבחור אם לצאת לאירוע או לא, אם לקוח מתקשר ורוצה הצעת מחיר ואני נותן לו את המחיר שלי והוא מסכים אז זה סבבה, אבל אם מחפש רק מחיר זול הוא יכול לפנות למתחרים שמוכרים שירות של צילום ברתיות במחיר זול מאוד, אבל מי שרוצה לקבל איכות בצילום באירוע שלו, ורוצה שכולם יאהבו את המגנטים שהם מקבלים באירוע שלהם, יכול להיכנס לראות עבודות באתר שלי שאשפר לעבור אליו בלחיצה כאן.


פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

אני לא מוכר את המצלמה (וגם לא את המדפסת)

גל שני בדרך

צלם לברית המלצות - מתי יודעים אם יש המלצה אמיתית